Biodünaamilise hingamise ja trauma vabastamise 3. seanss, suu ja lõua vööde

Tagasi teraapia kirjeldusse ja seansside loetellu

Pinges suu ja lõug. Raev.

Oraalne ehk suuvööde hõlmab Reichi järgi ka kukla, kõrvad, nina, lõualuu ja lõua. Läbi suu saime emapiima, tundsime turvalist seotust, või ei saanud seda ja jäimegi igatsema, täiskasvanunagi sõltuvust tekitavaid aineid ahmima. Teine võimalus on turvalise seotuse puudumise korral on, et muutusime ülikorralikuks ja kontrollivaks, hakkasime endale kõiki naudinguid keelama. Meie nägu peegeldab seda. Suuvöötme lihasturvis väljendub miimikavaese näo või pidevalt sama emotsiooni peegeldava ilme kujul. Enamasti on see kurbus, viha või hirm.

Seansil vabastame oma näos salvestatud traumad, muutume jälle elavaks ja spontaanseks, lubame endale naudinguid, kaotades kontrollimise vajaduse.

Lepime kokku seansi eesmärgis – mida soovib klient vabastada ja kuidas ennast pärast tunda.

Energia liikuma saamiseks häälitseme artikuleerimatult ja teeme 5 minutit dünaamilist meditatsiooni lõvimöirete saatel.

Järgneb põrandale, matile istumine ja paarisõnaline vestlus kohalejõudmiseks. Ja positsioon harjutuse algusosaks, mis on jooga lõviasend keele suust välja ajamisega. Selles asendis hingates võib käivituda palju emotsioone ja tulla kurgust üles väljaütlemata asju, allaneelatud sülge, mõnikord koguni füüsilisi klompe. Viimaks heidame pikali. Klient hingab kokku 40 minutit sügavalt ja ühendatult, aeg-ajalt kohalejäämist toetavatele küsimustele vastates. Terapeut toetab klienti õrnade puudutuste ja süvamassaažiga. Mängib sugestiivne, edasiviiv ja emotsioone käivitav muusika. Terapeut mängib aeg-ajalt muusikaga kaasa kõristit, helikauss ja šamaanitrummi.

Seansi lõpus on 20 minutiline integratsiooniaeg maha rahunemiseks ja uute kogemuste integreerimiseks. Mängib imeline lõdvestav muusika. Terapeut toetab klienti õrnade puudutuste, tuulekella helide, puhastava puu suitsu ja aroomiteraapiaga.

Pärast minutilist päris vaikust vesteldakse veel 10 minutit, klient saab soovituse jätkata pidevalt energia liigutamist, kuid seada ka eesmärgiks maandatuse ja tasakaalukuse, mitte väga tormilised muutused.

Esialgu on meil pakkuda järgmisi fotosid (kuni teeme spetsiaalsed pildid):

Tagasi biodünaamilise hingamise teraapia kirjeldusse ja seansside loetellu

Tagasi hingamisteraapia lehele