Biodünaamilise hingamise ja trauma vabastamise 2. seanss, pealae ja silmade vööde

Tagasi teraapia kirjeldusse ja seansside loetellu

Okulaarse vöötme ehk silmavöötme alla kuuluvad Wilhelm Reichi õpetuse järgi silmad, otsmik, põsed, meelekohad, pealagi ja peanahk.

Silmade kaudu saame kontakti teistega ja tajume maailma. 80% elamustest (sh traumaatilistest elamustest) saame nägemismeele kaudu, suur osa salvestub silmadesse ja nende ümbrusesse. Kui selles piirkonnas on lihasturvis, tekib ebaadekvaatne maailmataju. Tunneme eraldatust maailmast ja tajume teisi ebausaldusväärsena. Tekib suur kontrollivajadus. Võivad tulla piinavad pingepeavalud, nagu surutaks midagi pähe. Otsmikul ja silmadel oleks kui pinges mask.

Seansi käigus vabastame selles pingevöös peituva kurbuse ja viha, tunneme end jälle elusana.

Lepime kokku seansi eesmärgis – mida soovib klient vabastada ja kuidas ennast pärast tunda.

Teeme energia liikuma saamiseks 15 minutit Osho dünaamilist mandalameditatsiooni šamaanitrummi muusika saatel. Üks osa sellest meditatsioonist on suured silmaringid.

Järgneb põrandale, matile istumine ja paarisõnaline vestlus kohalejõudmiseks. Ja pikali heitmine. Klient hingab 45 minutit sügavalt ja ühendatult, seansi jooksul korduvalt juhendamise järgi silmi avades ja silmajoogat tehes, aeg-ajalt ka kohalejäämist toetavatele küsimustele vastates. Silmaliigutused võivad vallandada mälestusi ja emotsioone. Terapeut toetab klienti silmaümbruse massaaži ja muude õrnade puudutustega. Mängib sugestiivne, edasiviiv ja emotsioone käivitav muusika. Terapeut mängib aeg-ajalt muusikaga kaasa kõristit, helikaussi ja šamaanitrummi.

Seansi lõpus on 15 minutiline integratsiooniaeg maha rahunemiseks ja uute kogemuste integreerimiseks. Mängib imeline lõdvestav muusika. Terapeut toetab klienti õrnade puudutuste, tuulekella helide, puhastava puu suitsu ja aroomiteraapiaga.

Pärast minutilist päris vaikust vesteldakse veel 10 minutit, klient saab soovituse jätkata pidevalt energia liigutamist, kuid seada ka eesmärgiks maandatuse ja tasakaalukuse, mitte väga tormilised muutused.

Esialgu on meil pakkuda järgmisi fotosid (kuni teeme spetsiaalsed pildid):

Tagasi biodünaamilise hingamise teraapia kirjeldusse ja seansside loetellu

Tagasi hingamisteraapia lehele