Bidünaamilise Hingamise ja Trauma Vabastamise 5. seanss, rindkerevööde. Õlaliigese vabastamine.

Tagasi teraapia kirjeldusse ja seansside loetellu

Rindkerevööde hõlmab Reichi järgi ka roietevahelised lihased, deltalihased, seljalihased, abaluulihased, õlad, õlavarred, käsivarred ja labakäed.  Viha pingestab sealseid lihaseid, ärevus muudab hingamise pinnapealseks või paneb emotsioonide allasurumiseks koguni hinge kinni hoidma. Emotsionaalne pinge väljendub selja pingetes. Sellisel juhul on rindkere pidevalt puhevil, väljahingamine puudulik, mille tulemuseks on krooniline ärevus. Kui hingamine on minimaalne, on ka energiatase puudulik.

Lahendus: vabastame oma rindkeres, ülaseljas ja kätes salvestatud traumad, vabastame sealse kroonilise pinge, et energia saaks hakata vabalt voolama. Rindkeresegmendi vabastamine lubab energial liikuda ka alla vaagnasse, kus seda tavaliselt kõige enam vaja on.

Lepime kokku seansi eesmärgis – mida soovib klient vabastada ja kuidas ennast pärast tunda.

Energia liikuma saamiseks teeme 5 minutit dünaamilist Karuneshi Südamemeditatsiooni.

Järgneb põrandale, matile istumine ja paarisõnaline vestlus kohalejõudmiseks. Ja pikali heitmine. Klient lõdvestab keha ja hakkab ühendatult hingama, terapeut toetab teda puudutuste ja küsimustega. Kui energia juba korralikult liigub, hakkab terapeut vabastama kliendi õlaliigeseid ja rinnalihaseid, vajutama ta õlgade ja rinnapunkte. Eesmärk on kutsuda esile värin ja keha iseeneslik lahtirullumine. Klient hingab kokku 45 minutit sügavalt ja ühendatult. Mängib sugestiivne, edasiviiv ja emotsioone käivitav muusika. Terapeut mängib aeg-ajalt muusikaga kaasa kõristit, helikaussi ja šamaanitrummi ning kasutab vibratsiooni harmoniseerimiseks tuunimisharki.

Seansi lõpus on 15 minutiline integratsiooniaeg maha rahunemiseks ja uute kogemuste integreerimiseks. Mängib imeline lõdvestav muusika. Terapeut toetab klienti õrnade puudutuste, tuulekella helide, puhastava puu suitsu ja aroomiteraapiaga.

Pärast minutilist päris vaikust vesteldakse veel 10 minutit, klient saab soovituse jätkata pidevalt energia liigutamist, kuid seada ka eesmärgiks maandatuse ja tasakaalukuse, mitte väga tormilised muutused.

Esialgu on meil pakkuda järgmisi fotosid (kuni teeme spetsiaalsed pildid):

 

Tagasi biodünaamilise hingamise teraapia kirjeldusse ja seansside loetellu

Tagasi hingamisteraapia lehele