Bidünaamilise Hingamise ja Trauma Vabastamise 6. seanss, diafragmavööde. Vahelihase vabastamine.

Tagasi teraapia kirjeldusse ja seansside loetellu

Diafragmavööde hõlmab Wilhelm Reichi süsteemi järgi ka vahelihase, mao, päikesepõimiku, kõhunäärme, maksa, sapipõie ja neerud. 

Diafragma on sild ülemiste pingevööde ja vaagna vahel. Diafragmas tekib pinge iga kord, kui me ei luba endal tunda oma tundeid, või neid alla surume. Aja jooksul võib diafragma jäigastuda. Kui see on pingul, tõuseb kõht hingates märgatavalt kõrgemale kui rind. Tunneme aeg-ajalt iiveldust kõhus ja ebamugavust seljas. Pingestub ka autonoomne närvisüsteem.

Lahendus: vabastame oma diafragmas, vahelihases, ülemistes seedeelundites ja neerudes salvestatud traumad, vabastame sealse kroonilise pinge, et energia saaks hakata vabalt voolama. Diafragmasegmendi vabastamine lubab energial liikuda alakehast ja vaagnast üles. Samuti seksuaalsete impulssidel liikuda südamesse ja südameenergial jõuda seksini.

 

Lepime kokku seansi eesmärgis – mida soovib klient vabastada ja kuidas ennast pärast tunda.

Energia liikuma saamiseks teeme 5-10 minutit sügavat diafragmahingamist ja mängulisi harjutusi diafragmale.

Järgneb põrandale, matile istumine ja paarisõnaline vestlus kohalejõudmiseks. Ja pikali heitmine. Klient lõdvestab keha ja hakkab ühendatult hingama, terapeut toetab teda sügavate puudutuste, küsimuste ja soovitustega. Kui energia juba korralikult liigub, hakkab terapeut vabastama kliendi rindkeret ja venitama diafragmat. Eesmärk on rindkere vabam kolmemõõtmeline liikumine ja vahelihase jäikusest vabanemine. Klient hingab kokku 45 minutit sügavalt ja ühendatult. Mängib sugestiivne, edasiviiv ja emotsioone käivitav muusika. Terapeut mängib aeg-ajalt muusikaga kaasa kõristit, helikaussi ja šamaanitrummi ning kasutab vibratsiooni harmoniseerimiseks tuunimisharki.

Seansi lõpus on 15 minutiline integratsiooniaeg maha rahunemiseks ja uute kogemuste integreerimiseks. Mängib imeline lõdvestav muusika. Terapeut toetab klienti õrnade puudutuste, tuulekella helide, puhastava puu suitsu ja aroomiteraapiaga.

Pärast minutilist päris vaikust vesteldakse veel 10 minutit, klient saab soovituse jätkata pidevalt energia liigutamist, kuid seada ka eesmärgiks maandatuse ja tasakaalukuse, mitte väga tormilised muutused.

Esialgu on meil pakkuda järgmisi fotosid (kuni teeme spetsiaalsed pildid):

 

Tagasi biodünaamilise hingamise teraapia kirjeldusse ja seansside loetellu

Tagasi hingamisteraapia lehele