Bidünaamilise Hingamise ja Trauma Vabastamise 7. seanss, kõhuvööde. Niude-nimmelihase vabastamine.

Tagasi teraapia kirjeldusse ja seansside loetellu

Kõhuvööde hõlmab Reichi järgi ka suuri kõhu- ja seljalihaseid ja soolestikku, mis on vooderdatud meie emotsionaalset, mentaalset ja füüsilist seisundit ja meeleolu mõjutava 100 miljoni neuroniga. Selgmised ja külgmised lihased salvestavad meie pinged. Soolestik, meie teine aju reageerib stressile juba imiku- ja väikelapseeast. Stressi mõjul söögitoru kitseneb, soolestik tõmbub kokku, võib tekkida iiveldus, kõhukinnisus või -lahtisus, ärrituva soole sündroom, ja koguni lekkiva soole sündroom.

Lahendus: vabastame oma kõhus, suurtes selja- ja kõhulihastes ja soolestikus salvestatud traumad, vabastame sealse kroonilise pinge, et energia saaks hakata vabalt voolama. Kõhusegmendi vabastamine lubab energial liikuda ka alla vaagnasse, kus seda tavaliselt kõige enam vaja on.

Lepime kokku seansi eesmärgis – mida soovib klient vabastada ja kuidas ennast pärast tunda.

Energia liikuma saamiseks teeme 5 minutit sufi pöörlemismeditatsiooni ja lubame energiatel taas tasakaalustuda.

Järgneb põrandale, matile istumine ja paarisõnaline vestlus kohalejõudmiseks. Ja pikali heitmine. Klient lõdvestab keha ja hakkab ühendatult hingama, terapeut toetab teda sügavate puudutuste, küsimuste ja soovitustega. Kui energia juba korralikult liigub, hakkab terapeut masseerima kliendi kõhtu ja hiljem liigub sügavamale kõhuõõnde, niude-nimmelihase juurde, mis on salvestanud kõik poolelijäänud võitle-või-põgene reaktsioonid kliendi elus. Eesmärk on pingevabam kõht, vabam füüsis ja sügav kolmemõõtmeline kõhuhingamine. Klient hingab kokku 45 minutit sügavalt ja ühendatult. Mängib sugestiivne, edasiviiv ja emotsioone käivitav muusika. Terapeut mängib aeg-ajalt muusikaga kaasa kõristit, helikaussi ja šamaanitrummi.

Seansi lõpus on 15 minutiline integratsiooniaeg maha rahunemiseks ja uute kogemuste integreerimiseks. Mängib imeline lõdvestav muusika. Terapeut toetab klienti õrnade puudutuste, tuulekella helide, puhastava puu suitsu ja aroomiteraapiaga.

Pärast minutilist päris vaikust vesteldakse veel 10 minutit, klient saab soovituse jätkata pidevalt energia liigutamist, kuid seada ka eesmärgiks maandatuse ja tasakaalukuse, mitte väga tormilised muutused.

Esialgu on meil pakkuda järgmisi fotosid (kuni teeme spetsiaalsed pildid):

Tagasi biodünaamilise hingamise teraapia kirjeldusse ja seansside loetellu

Tagasi hingamisteraapia lehele