Biodünaamilise hingamise ja trauma vabastamise 4. seanss, kaela ja kurgu vööde

Tagasi teraapia kirjeldusse ja seansside loetellu

Kaela-/kurguvööde hõlmab Reichi järgi ka kaela süvalihased ning keele ja seda liigutavad lihased. Sinna salvestub meie valu, hirm, abitus, raev ja solvumine. Kui sinna tekib lihasturvis, võime tunda kurgus klompi või hingamistakistust. Hääl võib tunduda kriipiv või kähe, või olla väga vaikne. Kael võib olla kange või mitte kannatada puudutamist (nt džempri kaeluse üle pea selga ajamist). Võime karta lämbumist või tunda põhjusetut lämbumistunnet.

Eesmärk on vabastada oma kaelas salvestatud traumad, et meie hääl hakkaks väljendama meie tõelist väge ja olemust, suhtlemine ja olek muutuks jälle paindlikuks. Saame kontakti oma emotsioonidega ja võimalusel väljendame neid. Lubame oma loovusel vabalt avalduda.

Lepime kokku seansi eesmärgis – mida soovib klient vabastada ja kuidas ennast pärast tunda.

Energia liikuma saamiseks teeme 5 minutit laiendavat tantsu erinevate käivitavate muusipalade saatel.

Järgneb põrandale, matile istumine ja paarisõnaline vestlus kohalejõudmiseks. Ja pikali heitmine. Klient lõdvestab keha ja hakkab ühendatult hingama, terapeut toetab teda puudutuste ja küsimustega. Kui energia juba korralikult liigub, hakkab terapeut kordamööda masseerima kliendi rinnaku nibujätkelihast kord ühel- ja kord teiselpool kaela. Eesmärk on vabastada pinged kurgu ja kaela piirkonnas, kuid see võib käivitada emotsioone, mõnikord ka nuttu, tuua üles välja ütlemata asju. Eduka vabastamise järel võib ka hääl sügavamaks ja vabamaks muutuda. Klient hingab kokku 45 minutit sügavalt ja ühendatult. Mängib sugestiivne, edasiviiv ja emotsioone käivitav muusika. Terapeut mängib aeg-ajalt muusikaga kaasa kõristit, helikaussi ja šamaanitrummi.

Seansi lõpus on 15 minutiline integratsiooniaeg maha rahunemiseks ja uute kogemuste integreerimiseks. Mängib imeline lõdvestav muusika. Terapeut toetab klienti õrnade puudutuste, tuulekella helide, puhastava puu suitsu ja aroomiteraapiaga.

Pärast minutilist päris vaikust vesteldakse veel 10 minutit, klient saab soovituse jätkata pidevalt energia liigutamist, kuid seada ka eesmärgiks maandatuse ja tasakaalukuse, mitte väga tormilised muutused.

Loe ühe kliendi muljeid sellelt seansilt

Esialgu on meil pakkuda järgmisi fotosid (kuni teeme spetsiaalsed pildid):

 

Tagasi biodünaamilise hingamise teraapia kirjeldusse ja seansside loetellu

Tagasi hingamisteraapia lehele