Biodünaamilise Hingamise ja Trauma Vabastamise 8. seanss, vaagnavööde. Kogu keha orgasm.

Tagasi teraapia kirjeldusse ja seansside loetellu

Vaagnavööde hõlmab Reichi järgi ka vaagnalihaseid, reie-, sääre- ja jalalihaseid. Kui vaagnavööde pole liikuv, on jalad kanged. Pidev pinge tekitab alaseljavalu ja ishiast. Vaagnapinge viib tundetuseni suguelundites. Tavaline energia maandamine toimub läbi töö, spordi, loovuse ja seksi. Kui maandada ei saa, ei saagi pingeid välja. Tekib kõhukinnisus, ärritunud soole sündroom, hemorroidid, veenilaiendid, vaagnavalu, erektsioonihäired, seksuaalne külmus, või vastupidi viha, vägivaldsus, enesestimuleerimine toidu või meelahutusega.

Lahendus on vaagnapiirkonna lõdvestamine ja avamine, kuni tekib kogu keha orgasm (mitte segi ajada seksuaalse orgasmiga). Energia hakkab voolama vabalt kogu kehas, pealaest jalatallani. Vaagen muutub painduvaks, elastseks ja liikuvaks, naine muutub naiselikumaks ja mees mehelikumaks ning inimene muutub seksikamaks ja kompleksivabamaks. Lubame endal kogeda naudingut, mida iganes me teeme.

Teraapias me lepime kokku seansi eesmärgis – mida soovib klient vabastada ja kuidas ennast pärast tunda.

Energia liikuma saamiseks tantsime 5-10 minuti kõhutantsu. Naiste liigutused on plastilised ja nõtked, meestel sirgjoonelisemad ja järsemad.

Järgneb põrandale, matile istumine ja paarisõnaline vestlus kohalejõudmiseks. Ja pikali heitmine. Klient lõdvestab keha ja hakkab ühendatult hingama, terapeut toetab teda sügavate puudutuste, küsimuste ja soovitustega. Kui energia juba korralikult liigub, hakkab klient liigutama hingamise taktis vaagnat, terapeut aga masseerima esialgu tema suuümbrust ja lõuga ( lõug ja vaagen on ühendatud), hiljem aga tõstma, liigutama ja masseerima kliendi reisi ja tuharaid, võimalik, et on vaja minna ka sügavamale kõhuõõnde, niude-nimmelihase juurde, mis on salvestanud kõik poolelijäänud võitle-või-põgene reaktsioonid kliendi elus. Klienti julgustatakse häälitsema, lubama oma kehal väriseda ja liikuda. Eesmärk on pingevaba olek, vaba füüsis ja hingamine. Klient hingab kokku 45 minutit sügavalt ja ühendatult. Mängib sugestiivne, edasiviiv ja emotsioone käivitav muusika. Terapeut mängib aeg-ajalt muusikaga kaasa kõristit, helikaussi ja šamaanitrummi.

Seansi lõpus on 15 minutiline integratsiooniaeg maha rahunemiseks ja uute kogemuste integreerimiseks. Mängib imeline lõdvestav muusika. Terapeut toetab klienti õrnade puudutuste, tuulekella helide, puhastava puu suitsu ja aroomiteraapiaga.

Pärast minutilist päris vaikust vesteldakse veel 10 minutit, tehes kokkuvõtteid seanssidest.

Esialgu on meil pakkuda järgmisi fotosid (kuni teeme spetsiaalsed pildid):

Tagasi biodünaamilise hingamise teraapia kirjeldusse ja seansside loetellu

Tagasi hingamisteraapia lehele