Leonard Orr

Leonard Orr (sündinud umbes 1938) on üks vaimseid õpetajaid USA-s.

Ta lõi vabastava hingamise – hingamistehnika, mis võimaldab inimesel tervendada oma sünnitrauma. Kuigi vabastavat hingamist peetakse tõhusaks teraapiaks, on hinnangud Orrile jäänud vastuoluliseks, ennekõike tema ebaortodoksse nägemuse tõttu inimpsüühikast ning vaimsusest. Peamiseks põhjuseks on Orri väited, mille kohaselt on vabastava hingamise abil võimalik saavutada surematus. Oma sõnade järgi olevat Orr kohanud üheksat surematut joogit, kellest tuntuim on Babaji ehk Herakhan Baba. /Vikipeedia/

Maire Sirkel väidab, et suur osa Leonard Orri energiast võib pärineda kusagilt kõrgemast dimensioonist ning ka tema isiksus on kehastumas selles kõrgemas vibratsioonis. Ta on olemas ka selles reaalsuses – tal on siin keha ja ta suhtleb inimestega, teeb kursusi, peab loenguid, aga tegelikult suhtleb ta inimestega justkui mingis teises ruumis, igaühe jumalikul tasandil.

Orr on veetnud palju aega oma elust Indias ja Tiibetis, olles koos surematute joogidega ning neilt õppides. Tema isiklik eesärk on saavutada surematus olemasolevas füüsilises kehas. Ta ei räägi kunagi oma vanusest, aga teadaolevalt on ta seitsmekümnendates eluaastates. See on uskumatu, kuna ta näeb tubli paarkümmend aastat noorem välja ja on igas mõttes heas vormis.
Orr väidab, et ta on praeguseks noorenemises, vananemine ja sellega seotud haigused on läbi elatud ning -hingatud.

Ta hingab ise kaks vabastava hingamise seanssi päevas, hommikul ja õhtul, soojas vannivees.

Orr arvab, et me jääme haigeks, vananeme ja sureme seepärast, et ei suuda oma emotsioone kiiresti läbi töötada ning vabastada. Kogume oma tunded kehasse ning hävitame seeläbi lõpuks oma keha.

Tegelikult tuleks teha emotsioonidega teadlikult tööd, kas või 50-100 aastat, kui vaja, ja siis kui see töö on tehtud ja oskused käes, võime elada igavesti samas kehas.

Mõni ehk küsib, et milleks meile igavene elu?

Maire Sirkel arvab, et põhjus on väga pragmaatiline. “Kui sa sured, õigemini pead oma keha maha jätma, kuna see pole enam su vaimu jaoks elamiskõlblik, siis mõne aja pärast sünnid sa uuesti. Selle asja varjuküljeks on see, et pead taas läbi tegema sünniprotsessi, mis on reeglina baastrauma kogu eluks ning samuti lapsepõlve ja murdeea, mis pole tihti samuti kergete killast.

Ühesõnaga, sa kogud jälle oma kehasse hulga emotsioone, mis ähvardavad su keha hävitada ning millega pead töötama, et keha säiliks. Tänu baasstressidele läheb suur osa energiast elus mõttetute asjade peale: me oskame oma aega sisustada nii, et tarkuse kogumiseks (mis on põhjus, miks me siia ilma kehastusime), jääb väga vähe energiat ja aega.
Selleks, et jõudsamalt areneda, on otstarbekas jääda ühesse kehasse võimalikult kauaks.”

Allikas: http://mairesirkel.blogspot.com/search/label/vabastav%20hingamine

Põhjalikum teave Leonard Orri kohta on Orri kodulehel.