Koolitused

Metsakümbluse põhine enesetervenduskunsti kursus keset loodusväge, Saare järve ääres

Saare järve puhkemaja

Kolmel päeval, R, 11.09 kell 16.00 kuni P, 13.09 kell 16.00 Jõgevamaal Saare järve metsas toimuv metsakümbluse põhine enesetervenduskunsti kursus, kus muudame tajusid peenemaks hingamise, aktiivmeditatsioonide, häälitsemise, tantsu ja liikumisega. Kogeme sügavamal tasandil sealset haldjametsa ja tunneme ennast mõnusalt metsamajas, süües taimetoitu ja tehes läbi saunarituaali.

Metsakümblus on looduse vahetu tajumine kõikide meeltega. Seda on kõige parem teha vanas metsas, kus elusorganismide vahel on välja kujunenud toimiv koostöövõrgustik ja peenemaks muutunud tajudega saab kogeda kogu elustiku terviklikkust, harmoonilisust, rõõmu ja rahu, mitte segadust, stressi ja leina nagu raiutud metsas. Saare järve ümbritseb suures osas looduslikus seisundis vana mets, lausa haldjamets ja seda me kõikide meeltega tunnetama asumegi.

Meelte peenemaks muutumiseks kasutame uudse kehateraapia meetodi, biodünaamilise hingamise ja traumavabastuse (BBTRS) elemente ja põhimõtteid. BBTRS põhineb erinevate hingamistehnikate kombineerimisel terapeutilise teadliku liikumise ja tantsuga; spetsiaalsetel puudutus- ja kehatöö võtetel; pingete vabastamise harjutustel; emotsioonide vallandamise ja meditatsiooni praktikate oskuslikul kombineerimisel.

BBTRS on välja kasvanud Wilhelm Reichi terapeutilisest lähenemisest pehmetele kudedele ja Peter Levine’i traumatöö mudelitest. Meetod on loodud selleks, et sulatada keha kaitsekihid ning vabastada mentaalne, füüsiline ja emotsionaalne pinge nii kehast kui meelest. BBTRS võimaldab meil kogeda kogu inimtunnete diapasooni, avardades samal ajal võimekust toetada ja omaks võtta eluenergia vaba liikumist. Eesmärk on ligipääs seisundile, kus energia voolab vabalt läbi su olemuse. Loe edasi: www.juugakoda.ee/teraapiad/hingamisteraapia-pikk/biodunaamiline-hingamine-ja-traumavabastus/

Inimene, läbi kelle olemuse energia vabalt voolab, on kooskõlas iseendaga ja kogu elavaga. Tema tajud muutuvad peenemaks ja meeled terasemaks. Ta muutub kõige elavaga rahulikult koos eksisteerivaks lüliks suures tervikus ja tema süda ei luba tal ilma luba küsimata ja pärast tänamata isegi oksakest murda, rääkimata looduselt suuremahuliselt ja valimatult võtmisest.

Meelte teravnemisele aitab kaasa suurepärases seisundis vana mets ja puhas looduskeskkond, hingav looduslik järv, eemaldumine linna mugavustest, kärast ja tehnokeskkonnast, lihtne majake ja saun, taimetoit ning elamusterohke koolituse käigus vormuvad lähedased ja toetavad suhted.

Koolitab ja korraldab sertifitseeritud biodünaamilise hingamise ja traumavabastuse terapeut, täiskasvanukoolitaja ettevalmistusega Reet Karro. Toitlustab ja saunarituaali korraldab järvemaja perenaine Marge Puuraid.

Kursus leiab aset 48 tunni jooksul, reedel, 11.09 kella 16.00-st pühapäeval 13.09 kella 16.00-ni ja maksab 220-440 €, olenevalt materiaalsest olukorrast. panustamissoovist ja külluse seisust. Kursusetasu sisaldab koolitust, kahte ööd järvemajas, kuute taimetoidueinet (Õ, H, L, Õ, H, L), parklakohta, õppematerjale ja alkoholivaba saunaõhtut. Nende raha eest, kes rohkem panustavad, saab pakkuda soodustusi neile, kes seda vajavad.

Pangaandmed ettemaksu tegemiseks: OÜ Juugakoda, a/a EE752200221066957510 Swedbangas, viitenumber 202015. Palume registreerumise järel maksta koha kindlustamiseks 70 € ning ülejäänu vahetult enne kursust või sularahas kohapeal. Võib maksta ka kõik kohe.

Kursusel osalejail palutakse loobuda kursuse päevadel või juba veidi varemgi alkoholist, tubakast, uimastitest, valuvaigistitest ja teistest retseptivabadest ravimitest, lihast-kalast, maiustustest, nutiseadmete kasutamisest muuks kui hädavajaliku info otsimiseks ja edasilükkamatute kõnede tegemiseks ning kursusepäevadel mitte kasutada autot muuks kui asjade hoidmiseks. Loobume ka sünteetilistest puugi- ja põdrakärbsepeletitest (Off), lubatud on looduslikud. Me ei korja taimi, seeni ega marju kaasaviimiseks, võimalusel ei tapa ka putukaid, vaid peletame nad eemale.

Oodatud on kõik soovijad, nii naised kui mehed. Gruppi mahub 8 inimest.

Osalemissoovi korral palume täita vorm https://forms.gle/Rbi61fp5vrkDQiBfA, kirjutada koolitused@juugakoda.ee või helistada tel 56492769.

Lisainfo: reet@juugakoda.ee

Ürituse Facebooki sein: https://www.facebook.com/events/1955916814544678

Koolitaja enda läbitud viimase koolituse muljed: https://www.juugakoda.ee/2020/08/27/muljeid-bbtrsi-kursuselt-manniku-metsatalus-08-2020/

Koolitaja pool-ilukirjanduslik lugu “Puuk”: https://www.juugakoda.ee/2020/09/03/teraapialugu-puuk/

Koolitaja kirjutatud puugiinfomaterjal: https://www.juugakoda.ee/2020/09/03/loodussobralik-ja-moistlik-puuginakkusennetus/

Registreerumiseks palume kirjutada koolitused@juugakoda.ee või info@juugakoda.ee

PDF: