Koolitaja kogemused, Terapeudi kogemused

Imelisi elamusi ja maagilisi pilte Tallinnast

Veetsin oktoobri lõpus viis päeva Tallinnas MER massaaži kursusel, mis oli tohutult huvitav, kasulik, nauditav ja elumuutev, kuid hetkel jagan meeldejäävaid Tallinna muljeid. Muljete laad on tingitud asjaolust, et sellistel kursustel inimene avaneb ja meeled järjest avarduvad. Blokeeringutest vabanenud ja voolava energiaga inimene muutub eriti lähedaseks väikeste laste, lindude-loomade ja kogu loodusega. Korraga ei ole ajalugu ainult ajalugu, vaid ta on samas ajas, siinsamas ning isegi majad ja linn ise hakkab Sinuga rääkima.

– Varahommikune musträstas ökokohviku Le Ökola ees marjadest punetavas põõsas, kes sobis sellesse asukohta nagu valatult, nagu oleks selle poe vapilind.

– Reljeefidega ääristatud teravkaarjas gooti stiilis uks hästisäilinud keskaegse maja seinas ühel kitsal vanalinna tänaval kell 12 öösel, kui olin peaaegu jõudnud klassivenna juurest koju. Tundsin nii tugevat kutset sellest siseneda, et seisatasin ja võitlesin endaga, et mitte linki katsuda. Selliseid uksi on vanalinnas palju, kuid kutse tuli ainult ühest.

– Varahommikul lasteaia poole kiirustav avatud hõlmadega haldjamantliga noor isa, kuldsed lokid ja mantel tuules lehvimas, kaks põnni järel vudimas. Mehe olek oli uhke ja ennast austav ja samm nii uljas, nagu ta tormaks lahingusse, ainult mõõk veel puudu! 🙂

– Sõbralikud koeraomanikud ja nende armsad koerad, kes täidavad pühendunult ülesannet omanikku tuulutada, uutesse kohtadesse vedada ja teiste inimestega kokku viia. Nägin kahel jalal seisvaid ja tantsivaid koeri ning stseene, kus riiete ja oleku järgi otsustades täiesti eri rahvustest ja klassidest inimesed tänu koertele sõbralikult suhtlesid.

Imekaunis Tallinna vanalinn on inspireerinud paljusid loojaid. Juuresolev 4,5-minutiline video näitab Peeter Rebase kujutluses seal toimunud lugu. Ülivõrdes esteetika, palju lahtisi otsi ja tõlgendamisvõimalusi. Minu jaoks ka pisarakiskuja.

Ühes oma ingliskeelses blogis olen seda tutvustanud nii: “Love. Loneliness. Young and old age. Life and death. This short, only 4.5-minute video has it all with fantastic color, story and cinematography. Enjoy the views of old Tallinn, Estonian capital. And if you find yourself crying, rejoice because crying is healing 🙂

Loo autor Maarireet (Reet Karro) on kvalifitseeritud ja kogemustega hingamisterapeut ning reikimeister-õpetaja. Lisaks läbitud lühimassaaži kursustele alustas ta nüüd põhjalikku mitmeaastast MER-massaaži õpet. Lisaks terapeuditööle ta tõlgib, koolitab, kirjutab ning loob iseennast ja oma maailma. Vt www.juugakoda.ee

© Reet Karro 2021