Hingamisteraapia põhjalik tutvustus

Hingamistöö on alternatiivmeditsiinis kasutatav holistlik eneseabi- ja enesetervendusmeetod. See tähendab teadliku hingamise kasutamist tervenemiseks ja kasvamiseks, isiklikuks ärkamiseks ning transformatsiooniks vaimus, meeles ja kehas. 

Hingamistöö kolm tähtsaimat elementi on:

 • teadlikkus (Ärkan üles!)

 • lõdvestus (Lasen vabaks!)

 • hingamine (Võtan ohjad enda kätte!)

Hingamisteraapia põhineb kahel põhiideel:

 1. Enamike inimeste hingamissüsteem ei funktsioneeri optimaalsel tasandil. Seda on vaja tervendada. Tuleb parandada või taastada meie hingamisvõimekust, korrigeerida düsfunktsionaalseid harjumusi või mustreid, mis ei lase meil vabalt väljendada oma tõelist loomust ja täielikku potentsiaali.

 2. Kui hingamine on juba vaba ja täielik, terve ja loomulik, kui see jõuab optimaalsele tasemele, muutub see terapeutiliseks vahendiks. Keha ja hingamist saab kasutada meele tervendamiseks ning meelt ja hingamist saab kasutada keha tervendamiseks. Hingamistööd saab kasutada hoiakute, emotsioonide ja käitumisviiside tervendamiseks.

Hingamisseansside tagajärjel võivad toimuda suured ja äkilised positiivsed muutused, isegi imed.

 /Lühendatult Dan Brulé raamatust “Lihtsalt hinga” (inglise keeles 2018), katkendi tõlkinud Reet Karro. Kogu raamat tõlgiti eesti keelde aasta hiljem ja sellel on teine tõlkija /

Hingamine pole vaid elutähtis kehafunktsioon, vaid tähtis võti energiataseme, meeleolu, seisundi ja enesetunde teadlikuks muutmiseks. Teadliku hingamisega saab valida, kas aktiveeritakse sümpaatiline (võitle- või põgene refleks) või parasümpaatiline närvisüsteem (lõõgastumine, seedimine, tervenemine). Lisaks saab sobivate hingamistehnikatega käivitada kehas puhastumis-, ergastumis- ja/või kaalulangetusprotsessid.

Hingamisteraapias kasutatakse hingamissageduse ja -tempo, hingamiskanali (suu/nina) ja tähtsaima tööd tegeva piirkonna (rind/kõht) sihipärast muutmist, et saavutada soovitud eesmärk. Viimaseks võib olla nii rahunemine ja lõõgastumine, kui allasurutud emotsioonide ülestoomine ja endast läbi voolata laskmine. Nii jõu kogumine kui puhastumine või hoopis teatud lihasgruppide, eriti vahelihase, kõhulihaste ja vaagnapõhjalihaste hoogne töötegemine, mis lisab neile kui kogu kehale toonust.

Kellel on kogemuste järgi hingamisteraapiast abi olnud?

 • stressis, ärevuse, depressiooni või energiapuuduse all kannatavatel inimestel

 • krooniliste haigustega ja pikaajaliste haiguslike seisunditega inimestel

 • alatreenitutel ja füüsilisest koormusest (vahel õigustatult) hoidujatel

 • neil, kellele tundub, et nad ei hinga õigesti, piisavalt või pingevabalt

 • neil, kes endast väga palju annavad – omastehooldajatel, kurnatud lapsevanematel, stressis pedagoogidel jt

 • neil, kes soovivad ennast rohkem tundma õppida, mõista oma käitumise süvapõhjusi ja leida oma teed

 • neil, kes soovivad näha oma olukorda laiema pilguga, tõusta kõrgemale oma egost ja näha suurt plaani

 • neil, kes soovivad üle saada kaotusest, leinast, lahutusest, süümepiinast, pettumusest või šokist

 • neil, kes soovivad suurendada turvatunnet, saada üle hirmudest ja paanikahoogudest

 • neil, kes soovivad loobuda vaesusteadvusest, lasta lahti oma aja äraelanust ja võtta vastu küllusteadvus

 • neil, kes soovivad anda lisahoogu oma unistustele ja manifesteerida.

Juugakoja eraseansid toimuvad etteregistreerimisel E-R kell 9-17. Juugakojas pakutakse järgmisi hingamisteraapia liike ja teraapilisi hingamistehnikaid:

Juugakoja hingamisterapeut Reet Karro on akadeemiliselt hariduselt magistrikraadiga võrdsustatud pedagoog ja inglise filoloog. Ta on lõpetanud 4-aastase Algallika Protsessi ja Hingamistöö terapeudi õppe Binnie A. Dansby juures ja rahvusvahelise õppeasutuse European Institute of Body Oriented Healing Arts Biodünaamilise hingamise ja traumavabastuse terapeudi õppe. Lisaks sellele on ta läbinud kolm nädalavahetusekursust ja ühe 6-päevase kursuse Dan Bruléga, olles saanud tema Hingamistöö baastaseme praktikuks. Ise hingab ta vabastavalt aastast 2002 ja on lisaks terapeutide väljaõppekursustele käinud veel mitmete maailmakuulsate juhendajate koolitustel. Hingamisteraapiat on ta pakkunud aasta 2011. algusest nii individuaalklientidele kui gruppidele. Vaata CV-taolist tutvustust. Loe tema muljeid augustis 2020 toimunud biodünaamilise hingamise ja traumavabastuse terapeutide kursuselt.

Loe tema hingamisklientide tagasisidet.

TAGASI LÜHIKESELE HINGAMISTERAAPIA KIRJELDUSELE

TAGASI TERAAPIATE VALIKU LEHELE