Algallika protsess ja hingamistöö

Algallika protsess ja hingamistöö (SOURCE Process and Breathwork) on hingamisteraapia meetod, kus rakendatakse aktiivset kuulamist ja teadlikku hingamist, aktiveerimaks sügavaid pikalt allasurutud tundeid ja vabastamaks pärsitud eluenergiat. APH tähtsustab eostamise, looteperioodi, sünni ja varase lapsepõlve olulisust inimese kujunemises ja aitab kaasa neil kriitilistel aegadel formuleeritud negatiivsete baasmõtete teadvustamisele ja tervendamisele. Kui eluvähendavad mõtted on päevavalgele toodud ja eluenergia voolab, on sõnastatud uued baasmõtted ja on selgunud, et meil on igal ajahetkel valik, sünnib tervenemine ja integratsioon, uus Algallika kogemus. Ohvriteadvus transformeerub loojateadvuseks.

Algallika Protsess ja Hingamistöö on terviklik terapeutiline süsteem, kus sulanduvad tõhus protsessitöö ja teadlik integratiivne hingamistöö. Selle abil pääsetakse ligi allasurutud tunnetele ja nendega seotud mõtetele ja mälestustele, et neid teadvustada ja tervendada. Ühendatud hingamine on vahend energia stimuleerimiseks, enda keskmesse toomiseks ja teadlikult oma eluenergiaga tegelemiseks. Klient õpib hingama taotlusega ning kasutama suuremat eluenergiat teadlikult laienemiseks ja muutumiseks valitud mõtetele energia andmiseks. Tulemuseks on suurem loovus, piiranguteta eneseväljendus, enesekindluse tõus ja küllus, millega kaasneb soov teha head ja aidata ka teisi.

Meetodi loojaks ja pidevaks enesearendajaks on angloameerika terapeut ja vaimne õpetaja Binnie A. Dansby, kes tugines seda tehes oma üle 30 aastastele kogemustele hingamisterapeudi ja sünnitoetajana ning toetub järjest enam ka teadusuuringutele ja positiivsele psühholoogiale.

Binnie A. Dansby 4-aastase hingamisterapeutide koolituse on läbinud ka Juugakoja hingamisterapeut Reet Karro. Vaata tunnistust:

Juugakojas pakutakse 2,5-3,5 tunni pikkuseid APH seansse üksikklientidele, paaridele ja peredele.

Lisaks sellele saab APH-d aeg-ajalt katsetada ka grupis hingates. Vaata meie hingamisteraapia töötubade plaani siit.

Kõikide seansside oluline osa on 45-minutiline ühendatud hingamise sessioon ja sellele järgnev 15-20 minutiline integreerumine (nn joogalõdvestus). Erinevus tuleneb hingamissessioonile eelneva protsessitöö ajast ja hingamisjärgse vestluse pikkusest.

Püsiva terapeutilise efekti tagab terapeutiline kuur – 5-10 hingamissessiooni.

APH HINNAKIRI

APH seansist huvitatu peaks valima seansi pikkuse, teatama oma soovist meiliaadressil reet@juugakoda.ee või helistades numbril 56492769 (Reet) ja leppima kokku seansi aja. Seansile tuleks tulla mugavates, kortsumist ja higistamist mittekartvates riietes.

Vaata seanssi tutvustavat pildilugu siit.

Loe ühe pikalt hingamas käinud kliendi lugu siit.