Biodünaamilise hingamise ja trauma vabastamise 4. seanss, kaela ja kurgu vööde

Tagasi teraapia kirjeldusse ja seansside loetellu

Kaela-/kurguvööde hõlmab Reichi järgi ka kaela süvalihased ning keele ja seda liigutavad lihased. Sinna salvestub meie valu, hirm, abitus, raev ja solvumine. Kui sinna tekib lihasturvis, võime tunda kurgus klompi või hingamistakistust. Hääl võib tunduda kriipiv või kähe, või olla väga vaikne. Kael võib olla kange või mitte kannatada puudutamist (nt džempri kaeluse üle pea selga ajamist). Võime karta lämbumist või tunda põhjusetut lämbumistunnet.

Eesmärk on vabastada oma kaelas salvestatud traumad, et meie hääl hakkaks väljendama meie tõelist väge ja olemust, suhtlemine ja olek muutuks jälle paindlikuks. Saame kontakti oma emotsioonidega ja võimalusel väljendame neid. Lubame oma loovusel vabalt avalduda.

Klient hingab kokku 45 minutit sügavalt ja ühendatult. Mängib sugestiivne, edasiviiv ja emotsioone käivitav muusika. Terapeut mängib aeg-ajalt muusikaga kaasa kõristit, helikaussi ja šamaanitrummi. Eduka kurgu vabastamise järel võib ka hääl sügavamaks ja vabamaks muutuda.

Seansi lõpus on 15 minutiline integratsiooniaeg maha rahunemiseks ja uute kogemuste integreerimiseks. Mängib imeline lõdvestav muusika. Terapeut toetab klienti õrnade puudutuste, tuulekella helide, puhastava puu suitsu ja aroomiteraapiaga.

Loe ühe kliendi muljeid sellelt seansilt

Esialgu on meil pakkuda järgmisi fotosid (kuni teeme spetsiaalsed pildid):

Tagasi biodünaamilise hingamise teraapia kirjeldusse ja seansside loetellu

Tagasi hingamisteraapia lehele