Biodünaamilise Hingamise ja Trauma Vabastamise alused

Biodünaamiline hingamise ja trauma vabastamise süsteem® (BBTRS®) on uus lähenemine kehale orienteeritud tervendamises. See põhineb spetsiaalsete hingamismustrite kombineerimisel terapeutilise teadliku liikumise ja tantsuga; spetsiaalsetel puudutus- ja kehatöö tehnikatel; keha tuuma pinge vabastamise harjutustel; õrna emotsioonide vabastamise ja meditatsiooni praktikate oskuslikul kombineerimisel.

Biodynamic Breath & Trauma Release System® on välja kasvanud Wilhelm Reich’i terapeutilisest lähenemisest pehmetele kudedele ja Peter Levine trauma tervendamise mudelitest. Süsteem baseerub kehasse ja mõttemustritesse kinni jäänud pingekollete tuvastamisel. Eeesmärk on murda läbi keha erinevatest kaitsekihtidest ning vabastada mentaalne, füüsiline ja emotsionaalne pinge nii kehast kui meelest. BBTRS ® võimaldab meil kogeda kõiki inimestele omaseid tundeid ja emotsioone, avardades samal ajal võimekust toetada ja omaks võtta eluenergia vaba liikumist. Eesmärk on ligipääs seisundile, kus energia voolab vabalt läbi su olemuse.

Austria/USA psühhiaatri ja psühhoterapeudi Whilhelm Reichi süsteemi järgi jaguneb inimese keha 7 pingevöötmeks. Sinna, kuhu on salvestunud elu jooksul kogetud füüsilised ja hingelised traumad, tekivad kehapinged ja koguni lihasturvis. Pinges lihased ei luba meil tunnetada kogu meis peituvat õndsust ja armastust. Eriti paljude traumade järel ning eriliselt suure tundlikkuse korral, mis vajab kaitseks paksu lihasturvist (soomusrüüd), oleme sisemisest rahust ja armastusest täiesti ära lõigatud.

Õnneks on see protsess tagasi pööratav. Lihasturvist saab sulatada paljude meetoditega (psühhoteraapia, hingamisteraapia, (punkti)massaaž, TRE, spetsiaalsed harjutused jms). Meie kasutame selleks Giten Tonkovi väljatöötatud meetodit nimega biodünaamiline hingamine ja trauma vabastamine, mis tugineb Reichi õpetusele ja koosneb sügavast ühendatud hingamisest, kehatööst, liikumisest ja tantsust, trauma vabastamise harjutustest ja meditatsioonist. Nende oskuslikul kombineerimisel jõuab emotsionaalse vabaduse, piiranguvaba hingamise ning vabade, graatsiliste liigutusteni, elu kõigi võimaluste nautimiseni.

Teraapia käigus liigume keha mööda ülalt alla, vabastades allasurutut järjest sügavamalt kuni vabaneb vaagnas peituv energia.

BIODYNAMIC Breath & Trauma Release (BBTR) on tunnustatud ja akrediteeritud American Association of Drugless Practitioners (Ameerika ravimivabade praktikute assotsiatsiooni – AADP)  ja Global Professional Breathwork Alliance (üleilmse kõrgetasemelise hingamistöö liidu) poolt.

Rohkem infot biodünaamiline hingamise ja traumavabastuse süsteemi® kohta leiad siit: https://www.biodynamicbreath.com/

Tagasi teraapia ülesehituse ja eri vöötmete seansside juurde