Rahustav-lõõgastav hingamine

Rahustavalt-lõõgastavalt on hinganud igaüks, kes on käinud korralikus joogatrennis, mille kõige mõnusam osa on lõpus pleedi mähitult lõdvestumine ja rahulikult hingamine. See tehnika on lihtne ja turvaline. Oluline on hingata läbi nina, kõhuga ja võimalikult aeglaselt. Väljahingamine võib olla veelgi pikem, kui sissehingamine. Võib lugeda sekundeid ja iga järgmise hingetõmbega neid lisada. Võib ka ette kujutada, et kõhu asemel on õhupall, mida sissehingamisega täis puhume ja väljahingamisega kortsu laseme.

Olenemata tehnika lihtsusest on sel suur mõju:

  • stressitase alaneb

  • pulss aeglustub

  • vererõhk langeb

  • ärevus väheneb

  • immuunsus suureneb

  • seedimine paraneb

  • vigastustest ja haigustest paranemine kiireneb

  • käivitub parasümpaatiline närvisüsteem, mille ülesanne on hoolitseda seedimise ja tervendamise eest

Rahustav-lõõgastavalt võib hingata igaüks kodus, tööl ja puhkehetkel, kindlustades turvalise ümbruse, kus lõõgastumine, lõtvumine ja kas või korraks tukastamine sobiv on. Eksimise võimalust siin ei ole. Vahel takistab lõõgastumist pinges keha. Sellisel juhul võiks kõigepealt pinge endalt maha raputada ja väristada.

Soovi korral võib õppida ja harjutada rahustav-lõõgastavat hingamist ka hingamisterapeudi juures.

Juugakojas on rahustav-lõõgastav hingamine iga hingamisseansi lõpufaasi (integratsiooni) lahutamatu osa. Vabastava või biodünaamilise hingamise läbi teinud on lõpuks nii palju tööd teinud, et vajavad loomulikult puhkust. Neil on kerge lõdvestuda, sest pea on mõtetest tühi. Nende närvisüsteem rahunebki selle 15 lõdvestumisminuti jooksul täielikult maha. Edaspidi on neil kergem lõõgastavalt hingata ka omal algatusel.

Neil, kes ei soovi vabastavalt hingata, läheb lõdvestumiseks ja pea mõtetest tühjaks saamiseks tavaliselt kauem aega. Juugakojas pakutakse neile 45 min-1 tunni pikkuseid rahustava-lõõgastava hingamise seansse E-R 9.00-17.00.

Rahustav-lõdvestavat hingamist õpitakse massaažilaual lamades, kas selili või külili. Hingamispraktikale eelneb lühike vestlus, pingete maharaputamine ja juhendatud keha lõdvestus.

HINNAD

Rahustav-lõõgastava hingamise individuaalseansist huvitatu peaks valima seansi pikkuse, teatama oma soovist meiliaadressil reet@juugakoda.ee või tel 5649 2769 ja leppima kokku seansi aja. Seansile tuleks tulla mugavates, kortsumist mittekartvates riietes.