Dan Brulé

Dan Brulé on kaasaegne vaimne õpetaja ja tervendaja ning maailma muutev hingamistöö valdkonna teerajaja.

Ta on spirituaalse hingamise looja ja propageerija ning hingamisteraapia tunnustatud edasiarendaja. Dan on juhtiv liige omaloodud täienduskoolitusasutuses Inspiration University, vabastava hingamise organisatsioonis Rebirthing Breathwork International ja kogu maailma hingamisterapeute ühendavas organisatsioonis International Breathwork Foundation.

Rohkem, kui 100 000 inimest üle 50 riigi praktiseerivad täna Dani teadliku hingamise metoodika alusel hingamistehnikaid oma tööl ja elus. Nende seas on olümpiavõitjaid,  võitluskunstide meistreid, juhtivaid psühhoterapeute, meditsiinispetsialiste, munki, mediteerijaid, joogaõpetajaid, meelelahutusartiste, personaaltreenereid, tervendajaid, elutreenereid ja tippjuhte.

Dan on ka motivatsioonitreener Tony Robbinsi personaalne hingamistreener. Ta on treeninud Kreeka-Rooma maadlejat Aleksander Karelinit, nõustanud Venemaa judo, triatloni, tennise ja purjetamise koondiseid ja õpetanud hingamistööd Venemaal üle 10 000 inimesele.

Dan on eluaegne tervendamiskunstide, zeni ja meditatsiooni õpilane ja praktik. Ta on Uus-Meremaa esimese alternatiivhariduse ja holistilise tervendamise keskuse The Growth Center Inc kaaslooja ja esimesi juhte. Dan on õppinud Qigongi Pekingis Hiina Meditsiini Akadeemias meister Hu Bini juures. Ta on elanud Oregonis Osho kommuunis ja võtnud osa Rajneeshi rahvusvahelise meditatsiooni ülikooli hingamisteraapia programmist. Ta on õppinud praanajoogat Swami Rama juures ning õpetanud bioenergeetikat Pennsylvania Himalaya Instituudis. Samuti on ta õppinud hingamise koordinatsiooni Carl Stoughi juures New Yorki Stoughi Instituudis.

Dan on sage külaline raadios ja televisioonis, ja ta on teinud seminare, töötube ja koolitusi sellistes mitmekesistes kohtades nagu Avatud Keskus Londonis, Kanada loodeosas asuv Aurora kolledž, Boliivia katoliku ülikool ja San Pedro riiklik vangla, Baskiiria riiklik meditsiiniinstituut Ufas, Kripalu joogakeskus Massachusettsis ja Ritz Carltoni hotell Cancunis, Mehhikos.

Dan ise peab hingamistööd oma kireks ja kutsumuseks ja on selle eest, kuhu on jõudnud, tänulik ka oma perele ja sõpradeele.

Dan on kirjutanud kaheksa hingamisraamatut. Neist viimane, “Lihtsalt hinga“, on tõlgitud ka eesti keelde. Vaata raamatu ingliskeelset kodulehte Just Breathe.