Leonard Orr

Leonard Orr (15.11.1937-5.09.2019) oli vaimne õpetaja ja vabastava hingamise looja. (USA) Ta õpetas maailmale, kuidas teadlik ühendatud hingamine aitab terveneda, inimesena kasvada ja spirituaalselt areneda.

Orr veetis palju aega oma elust Indias ja Tiibetis, olles koos surematute joogidega ning neilt õppides. Nooruses eksperimenteeris ta palju hingamisega, hingas nii külmas jõevees kui kuumas vannis, kuni töötas välja paljudele inimestele sobiva tehnika.

Orr reisis palju ja koolitas välja hingamisõpetajaid üle maailma, jõudes käia Eestiski.  Praegu viivadki tema üritust edasi tema õpilased.

Orr propageeris mitte ainult teadlikku ühendatud hingamist, vaid ka spirituaalset puhastumist tule, voolava vee, paastumise, tervisliku toitumise jms abil.

Üks tema isiklikke eesmärke oli saavutada surematus olemasolevas füüsilises kehas. Tänu isiklikule hingamispraktikale oli ta peaagu lõpuni heas vormis. Ta ise väitis, et suutis 60ndate eluaastate lõpuks jõuda noorenemisse, olles vananemise läbi elanud ja hinganud. Hingas ta ju kaks vabastava hingamise seanssi päevas, hommikul ja õhtul, soojas vannivees. Samuti tegi pidevalt tööd oma emotsioonidega.

Kahjuks Orril oma füüsilises kehas surematuseni jõuda ei õnnestunud. Kindlasti jäävad teda aga oma surmani tänuga mäletama tema õpilased ja teadliku ühendatud hingamise praktiseerijad. Ja võib-olla ühel päeval teeb tema idee teoks mõni neist 🙂

Mitmete veebiallikate järgi Reet Karro mais 2020