MER-massaaž ehk lihaste ja sidekirme energeetiline vabastamine

Lühend MER tuleneb teraapia ingliskeelse nimetuse Myofascial Energetic Release esitähtedest. Otsetõlkes on see lihaste ja sidekirme energeetiline vabastamine. Kasutatakse ka nimetust “müofastsiaalne teraapia”.

MER on aeglane süvamassaaž, unikaalne ja väärtuslik kehatöö pehmete kudedega, nii mõnegi jaoks võimas elumuutev teraapia.

Peamine valu ja pingete põhjus kehas on viie eri tüüpi pehme koe (lihaste, sidekoe, naha, sidemete ja närvide) ülepinge. Selline krooniline pinge blokeerib vereringet, hapniku ja energia liikumist nendesse pehmetesse, tundlikesse kudedesse. Kokkutõmbunud kude surub valuretseptoritele, põhjustades 90% kroonilistest valudest, mille all inimkond kannatab. Lihaste ja sidekoe energetilise vabastamise eesmärk on valu leevendamine ja funktsiooni taastamine, aidates inimese aktiivsesse valu- ja pingevabasse ellu.

MER-teraapia suurendab kehateadlikkust ja parandab kohaloluvõimet. Teraapia ajal annab klient terapeudile tagasisidet valupunktide valulikkuse kohta. Kuna nii klient kui terapeut on kergelt kõrgenenud meeleolus ja tavalisest avatumad, sünnivad tihti vaimukad, poeetilised ja säravad vestlused, mis jäävad kauaks meelde.

Juugakoja terapeut Maarireet (Reet Karro) on õppinud ja rakendanud MER-massaaži võtteid juba 5 aastat, kuna need kuuluvad biodünaamilise hingamise ja traumavabastuse (BBTRS) terapeudiõppe programmi ja on selle teraapia lahutamatu osa. Eriomases MER-terapeudi õppes on ta läbinud kaks moodulit viiest (oktoobris 2021 ja oktoobris 2022, vastavalt vaagen, põlved ja jalad ning kael, käed, kolju ja nägu). Õppe korraldas ja tunnistuse andis European Institute Of Body Oriented Healing Arts, mis on tunnustatud ühenduse American Association of Drugless Practitioners poolt.

Maarireet on jõudnud teha 50 dokumenteeritud MER-massaaži seanssi ja küsib praegu oma töö eest õiglast hinda – 2-tunnise seansi eest 60 € ja 1,5-tunnise seansi eest 40 €.

MER-massaaži vastunäidustuseks on rasedus, vanus alla 16 eluaasta, kõrge vererõhk, südamestimulaator, rasked vaimsed häired, glaukoom, äsjased traumad või operatsioonid, palavik, põletik, tromboos. Kui teil on mõni terviseseisund, küsige nõu.

MER-massaaž toimub spetsiaalse massaažikreemiga ja massaažilaual, kliendile jäävad jalga aluspüksid ja tal on ümber lina, millest kooritakse välja masseeritav kehaosa. Valida on variantide vahel:

  1. Selg, jalad varvastest tuharateni tagant, jalad varvastest reiteni eest, kael ja nägu.
  2. Selg ja jalad põgusamalt, kõht koos süvalihaste massaažiga, kael ja nägu.
  3. Selg, jalad eest ja tagant, kõht, rind, käed, kael ja nägu.
  4. Rind, õlavööde, käsivarred, labakäed ja jalad (kõik eest)
  5. Eest kõht, diafragma, kael ja kukal, tagant turi, selg, abaluu ja ristluu
  6. Eest rind, nägu, laup, lõualuu, nina ja suu. Tagant selg, ristluu, ja jalad.

MER-massaaži päeval võib klient olla tavalisest unisem, aeglasem või enesessesüüvivam. Hea oleks, kui kohe pärast seda ei oleks vaja hakata tegema midagi kiireloomulist või pingutust nõudvat.

MER-massaažile registreerumiseks helistage tel 56492769 (Reet) või kirjutage reet@juugakoda.ee ja märkige soovitavad päevad ja ajavahemikud.