Biodünaamiline hingamine ja traumavabastus

Biodünaamilise hingamise ja traumavabastuse (BBTRS) käigus töötatakse läbi keha pingevööd, vabastatakse lihasturvis, pannakse liikuma traumadest jäänud tardumus, tehakse lõpuni pooleli jäänud võitle-ja-põgene reaktsiooni avaldumised, lastakse üles tulla ja elatakse läbi allasurutud emotsioonid ning jõutakse lõpuks seisundisse, kus energia voolab vabalt läbi su olemuse.

Biodünaamiline hingamine ja traumavabastus on uus lähenemine kehale orienteeritud tervendamises.

Põhineb spetsiaalsete hingamismustrite kombineerimisel terapeutilise teadliku liikumise, eriliste puudutus- ja kehatöö tehnikate ning süvapingete vabastamise harjutustega.

Süsteem baseerub kehasse ja mõttemustritesse kinni jäänud pingekollete tuvastamisel.

Avame keha erinevad kaitsekihid ning vabastame mentaalse, füüsilise ja emotsionaalse pinge nii kehast kui meelest. BBTRS® võimaldab meil kogeda kõiki inimtundeid ja emotsioone, avardades samal ajal suutlikkust toetada ja omaks võtta eluenergia vaba liikumist. Eesmärk on ligipääs seisundile, kus energia voolab vabalt läbi su olemuse.

Muutume kohalolevamaks, teadlikumaks ja kaastundlikumaks.

Laseme lahti negatiivsest minapildist, kroonilistest pingetest ja füüsilisest valust.

Kasvab elurõõm, emotsionaalne vabadus ja oskus teadlikumalt oma elu suunata.

Avaneme iseenda ja teiste täielikule vastuvõtmisele.

Kogeme elu selle täielikkuses ning ilus.

Loe teraapia lähtekohtadest põhjalikumalt siit.

Kohtumise aktiivosa algab kerge liikumise/venitusega. Seejärel toimub hingamisseanss aktiivse ühendatud hingamisega. Seanss lõpeb sügava lõdvestusega. Seansi käigus aitab terapeut pingekolletesse kinni jäänud energia vabastamisele kaasa kerge massaaži, heli- ning aroomiteraapiaga.

Vastunäidustused: rasedus, vanus alla 16 eluaasta, kõrgvererõhktõbi, epilepsia, glaukoom, rasked vaimsed häired, infarktioht, aneürism, hiljutised (alla 1 kuu tagasi) operatsioonid ja traumad.

Kohtumise kestvus: 1,5-2,5 h (+ max 15 min)

Täispika hingamisseansi kiire olukorra arutelu ja lõpukokkuvõtetega jõuame ära teha 1,5 tunniga. Siiski soovitame enda ja oma teraapia jaoks aega võtta ja teha seansi 2-2,5 tunnise, alustades seda vastavat piirkonda liigutava aktiivmeditatsiooniga. Enamik neist on Osho meditatsioonid, imeliselt sobiva muusikaga.

Liigume keha mööda ülalt alla, vabastades allasurutut järjest sügavamalt kuni vabaneb vaagnas peituv energia. Seansid:

  1. Diagnostiline seanss. Täidame traumaküsimustiku ja diagnostilise küsimustiku. Kavandame kuuri pikkuse, ülesehituse ja sihid. Õpime hingamistehnikaid ning hingame vabastavalt ja biodünaamiliselt.

  2. Sissejuhatav üldseanss. Õpime ja katsetame biodünaamilise hingamise põhimõtteid. Tutvume teraapiaga süvitsi, tõstame bioenergia taseme kõrgele ja kui selleks on potentsiaali, teeme läbi 1. transformatsiooni.

  3. Pea ülaosa ja silmade pingevöötme seanss. Laubakortsudest ja silmapingetest vabanemine. Nägemine paraneb.

  4. Suu ja lõua pingevöötme seanss. Tagasihoidmisest vabanemine. Kurku kogunenud klombi väljutamine. Eneseväljendus muutub vabamaks.

  5. Kaela ja kurgu pingevöötme seanss. Kaelapingetest ja pitsitusest kurgus vabanemine. Väljendusjulgus. Hääl muutub sügavamaks.

  6. Rindkere pingevöötme seanss. Õlaliigese vabastamine. Oma südameruumi avastamine. Lihassidekoe vabamaks muutumine kogu kehas.

  7. Diafragma pingevöötme seanss. Rinnakorvi lõdvestamine. Diafragma süvamassaaž. Hingamine muutub sügavamaks.

  8. Kõhu pingevöötme seanss. Kõhupiirkond muutub kompleksivabamaks. Kõhumassaaž.

  9. Vaagna ja jalgade pingevöötme seanss. Kogu keha vabanemine. Värinad jalgades laienevad kogu kehasse.

  10. Kokkuvõtlik seanss kõikide pingevööde uurimise ja teraapialoo kirjutamisega. Lugu võib jääda ainult terapeudi ja kliendi teada või ilmuda (äratundmist võimaldavate andmete muutmise järel) Juugakoja lehel.

Seansse võib ka korrata ja kombineerida. Hingamisteraapia täiskuuriks loetakse 10 seanssi, kuid biodünaamilise hingamise puhul aitab ka vähemast. 8 kohtumisega kuuri puhul pannakse kokku 1. ja 2. ning 9. ja 10. seanss. 6-7 kohtumisega kuuril lisaks sellele 4. ja 5. ning 7. ja 8. Minimaalselt saab kuuri läbi teha 3-4 seansiga, aga see on juba tugevasti kokkupakitud säästuvariant.

Valides vaid ühe seansi, võiks see olla 1. või 1.+2. seanss. Valides rohkem seansse, võiks esimene olla 1. või 1.+2. seanss. Vaagnaseanssi ei soovita me kunagi valida ainukeseks seansiks, sellele peaks eelnema 1-2 seanssi. 

Hinnad

Loe selles teraapias käinute ja kuuri läbinute saadetud tagasisidet.

Juugakoja hingamisterapeut Reet Karro on sertifitseeritud biodünaamilise hingamise ja traumavabastuse terapeut aastast 2018 (Body Awareness Institute)

Vaata tunnistust:

Lisaks sellele on ta käinud ennast igal aastal BBTRSi alal täiendamas. Loe Reet Karro koolitumis- ja arengulugu 2020. Peatselt lisandub lugu 2021.