Hingamisteraapia

Hingamisteraapia taastab loomuliku hingamise, korrigeerides düsfunktsionaalseid harjumusi, mis ei lase meil vabalt väljendada oma tõelist loomust ja täielikku potentsiaali. Selle abil saab tervendada keha ja meelt, hoiakuid, emotsioone ja käitumisviise.

Kõige soodsam on osaleda hingamisteraapia grupis või rühmatreeningul, kus saab uurida oma hingamist, teha hingamisharjutusi ja saada arendavaid kogemusi. Hetkel pakume me rühmatreeninguid hingamiskoolituste vormis neljapäevaõhtuti. Mõttes mõlgub hingamisteraapia grupp. Jälgige reklaame või teatage osalemissoovist aadressil reet@juugakoda.ee!

Grupis ei saa arutada sügavalt isiklikke probleeme ega kellegi hingamist põhjalikult hinnata. Selleks on individuaalne ehk 1:1 hingamisteraapia.

Viimane koosneb tavaliselt hingamisseansi eelsest ja järgsest 20-50-minutilisest struktureeritud vestlusest – olukorra selgitamisest ja uute võimaluste uurimisest – ning 60 minutilisest hingamisseansist – 40-45 minutilisest sügavast ühendatud hingamisest ja 15-20 minutilisest lõpulõdvestusest, mida võib teha ka eraldi rahustav-lõõgastava hingamisena. Vaata galeriid.

Sellised on vabastav hingamine ning Algallika Protsess ja Hingamistöö. Vabastav hingamine hõlmab erinevaid vabastava hingamise meetodeid, nii läbi suu kui nina hingamist, kiireid ja aeglasi, sügavaid ja pinnapealseid. Kohapeal valime soovijale sobiva tehnika. Algallika Protsess ja Hingamistöö on sügav ühendatud hingamine läbi suu rindkere ülaossa koos sünnieelselt ja sünnil tekkinud negatiivsete baasuskumuste ja piiravate mõtete uurimise ja tervendamisega. Mõlema puhul on soovituslik riietus mugavad igapäevariided.

Teistest erinev on biodünaamiline hingamine ja traumavabastus, kus pikem struktureeritud vestlus kuulub ainult esimese seansi juurde, iga seansi juurde kuulub aga liikumine, šamanistlik muusika, aroomiteraapia, massaaž ja kehatöö. Soovituslik riietus elastsed joogariided või õhuke spordidress. Biodünaamilise hingamise vastunäidustuseks on värske trauma või äsjane operatsioon, epilepsia, kõrgvererõhktõbi ja rasked vaimsed häired.

Kui klient on saanud soovituse konkreetsele teraapiameetodile, või teab juba ise, et tahab tegeleda pigem mõtetega (ALGALLIKA meetod), pigem kehaga (biodünaamiline hingamine) või soovib, et juhtimise võtaks üle tema sisemine õpetaja (vabastav hingamine), võime kohe kokku leppida konkreetse meetodi.

Kui infot on otsustamiseks vähe, võime aga alustada diagnostilisest seansist (1,0-2,5 h), kus uurime nii kliendi lugu, keha, mõtteid, kui emotsioone ja valime talle enim sobiva teraapia järgmisteks kordadeks.

Need, kel on vähe aega või kes soovivad esialgu jääda harjumuspärasesse mulli, võivad alustada hingamiskonsultatsioonist (20-60 minutit). Seal teeme sama, mis diagnostilisel seansil, kuid ilma hingamisseansita, üksnes vaadeldes ja arutledes.

Meie juures saab ka erinevaid hingamistehnikaid lihtsalt õppida, süvenemata põhjusesse, miks tehnika paigast ära läks.

Loe hingamisteraapiatest pikemalt siit.

Täname fotodele jäänud Marju Varblast ja fotode autorit fotograaf Elle Roometit.