Hingamisteraapia

Hingamisteraapia taastab loomuliku hingamise, korrigeerides düsfunktsionaalseid harjumusi, mis ei lase meil vabalt väljendada oma tõelist loomust ja täielikku potentsiaali. Selle abil saab tervendada keha ja meelt, hoiakuid, emotsioone ja käitumisviise.

Tavaliselt koosneb hingamisteraapia hingamisseansi eelsest ja järgsest 20-50-minutilisest struktureeritud vestlusest – olukorra selgitamisest ja uute võimaluste uurimisest – ning 60 minutilisest hingamisseansist – 40-45 minutilisest sügavast ühendatud hingamisest ja 15-20 minutilisest lõpulõdvestusest. Vaata galeriid.

Sellised on vabastav hingamine ning Algallika Protsess ja Hingamistöö. Vabastav hingamine hõlmab erinevaid vabastava hingamise meetodeid, nii läbi suu kui nina hingamist, kiireid ja aeglasi, sügavaid ja pinnapealseid. Kohapeal valime soovijale sobiva tehnika. Algallika Protsess ja Hingamistöö on sügav ühendatud hingamine läbi suu rindkere ülaossa koos sünnieelselt ja sünnil tekkinud negatiivsete baasuskumuste ja piiravate mõtete uurimise ja tervendamisega. Mõlema puhul on soovituslik riietus mugavad igapäevariided.

Teistest erinev on Biodünaamiline Hingamine ja Trauma vabastamine, kus pikem struktureeritud vestlus kuulub ainult esimese seansi juurde, iga seansi juurde kuulub aga intensiivne bioenergia liigutamine ja kehatöö. Soovituslik riietus elastsed joogariided või õhuke spordidress. Biodünaamilise hingamise vastunäidustuseks on rasedus, hiljutised traumad, epilepsia, kõrge vererõhk ja rasked vaimsed häired.

Meie juures saab ka erivaid hingamistehnikaid lihtsalt õppida, süvenemata põhjusesse, miks tehnika paigast ära läks.

Loe hingamisteraapiatest pikemalt siit.

Täname ülemistele fotodele jäänud Marju Varblast ja fotograaf Elle Roometit.